O nás

Tenisový klub pod svým původním názvem Sportovní klub Kročehlavy vznikl již v roce 1928 a v krátké době vznikly na místě současného areálu dva písčité kurty. S dobudováním v roce 1929 byl oficiálně založen Lawn-tenisový odbor SK Kročehlavy. Tenis v Kročehlavech se ujal a zájem o hru vzrůstal.

Tenisté LTO SK Kročehlavy se do války pravidelně účastnili největší kladenské tenisové soutěže o Matiční pohár. V době hitlerovské okupace veškeré sportovní dění odumíralo a od poloviny roku 1943 ustalo úplně. V roce 1946 se obnovila sportovní činnost, dobudoval centrální kurt a ostatní kurty se přebudovaly na antukové.

Po válce klub několikrát změnil jméno - Sokol Kročehlavy, Masna Kročehlavy, a v 1949 byl klub začleněn do KABLO Kladno. Tato spolupráce vydržela až do roku 1996, kdy se klub osamostatnil a vystupoval pod názvem TK Kročehlavy. Za tu dobu dosáhli tenisté z Kročehlav mnoho individuálních i týmových vítězství, z nichž je potřeba vyzdvihnout vítězství Jany Mačurové na Pardubické juniorce v roce 1995.